Opvallend is dat België in de lijst met drie bisschoppen is vertegenwoordigd.
Mgr. Johan Bonny, bisschop van Antwerpen, is door de Belgische bisschoppenconferentie afgevaardigd. Daarnaast zijn kardinaal Godfried Danneels en mgr. Luc van Looy, de bisschop van Gent, door de paus benoemd.
Opvallend is verder dat ook kardinaal Walter Kasper door de paus is uitgenodigd. Zijn voorstel om hertrouwd gescheidenen onder bepaalde voorwaarden weer tot de sacramenten toe te laten, zorgt al geruime tijd voor flinke discussie.
Een opvallende afwezige is kardinaal Raymond Burke, die nog wel deelnam aan de voorbereidende synode van 2014. Hij is een van de kardinalen die zich fel heeft uitgesproken tegen Kaspers voorstel. De curiekardinalen Müller en Sarah nemen wel deel.
Onder de door Franciscus benoemde deelnemers aan de synode zijn verder onder meer kardinaal Christoph Schönborn van Wenen, aartsbisschop Blase Cupich van Chicago, kardinaal Timothy Dolan van New York, kardinaal Wilfried Napier van Durban, ex-staatssecretaris kardinaal Angelo Sodano en kardinaal Carlo Caffarra van Bologna.
Namens de Nederlandse bisschoppenconferentie neemt kardinaal Wim Eijk deel aan de synode.
Lees hier de hele lijst van deelnemers aan de synode.