fbpx
<

Geef om katholieke journalistiek

doneer
Archief

‘Samenleving heeft ongezonde houding tegenover godsdienst’

KN Redactie 20 december 2015
image

Telkens wanneer het om religieuze symbolen gaat ontstaan er in de samenleving problemen, aldus Koch in een gastbijdrage in Sonntagsblick.
De oorzaak daarvan ligt “in de huidige sterke tendens om godsdienst überhaupt uit het publieke domein te verbannen naar de privésfeer of zelfs in een maatschappelijke subcultuur”.

Fatale vergissing

Deze houding wordt meestal gebaseerd op een vermeende tolerantie tegenover andere godsdiensten. Dat is echter een “fatale vergissing”, aldus kardinaal Koch. De meeste moslims in Zwitserland beschouwen niet de christenen als een bedreiging, maar juist de “totale secularisering en verdringing van het godsdienstige uit het publieke domein.”

Historisch besef

De kardinaal pleit ervoor godsdienst als een openbaar thema toe te laten. Alleen zo kan een samenleving een zinvolle bijdrage aan vrede onder de godsdiensten leveren. “Aan de houding tegenover de openlijke viering van Kerstmis kun je zien of een samenleving nog beseft dat godsdienst tot de cultuur behoort.”
Het vergeten van de eigen christelijke wortels betekent ook twijfel aan de geschiedenis van de cultuur, aldus Koch.