“De regerenden komt de migratie gelegen”, zei hij vandaag tijdens een bezoek aan de Duitse katholieke hulporganisatie Missio in Aken.
Over zijn thuisland merkt hij op dat de “bedragen die goed opgeleide Senegalezen naar hun vaderland overmaken, de ontwikkelingshulp in veelvoud overstijgen”.
Daarbij komt dat “wie gekwalificeerd is, ook kritisch is en gevaarlijk voor de machtigen. Deze mensen willen hen niet. Ze hebben een volk nodig dat applaudiseert”. De priester verwijt de politici in zijn land dat zij de mensen niet dienen, maar hun eigen kortetermijnbelangen nastreven.
Tegelijkertijd vindt hij de omgang met vluchtelingen in Duitsland en Europa “moeilijk te verdragen”. De koers van bijvoorbeeld de EU-grensbeschermingsorganisatie Frontex is volgens hem uitsluitend repressief. “De verantwoordelijken spreken van selecteren. Men selecteert dingen, maar geen mensen.”