<

Geef om katholieke journalistiek

doneer
Bedevaart

Je volledig onderdompelen in Lourdeswater, het kan weer

Courtney Mares - CNA 14 augustus 2024
image
In de documentaire Lourdes uit 2023 wordt een vrouw in de baden geholpen. Foto: OSV News, courtesy Fathom Events

Voor het eerst in vier jaar zijn de baden in het heiligdom van Lourdes weer volledig geopend. Net op tijd voor de Franse Nationale Bedevaart die in het teken staat van Maria Tenhemelopneming.

Meer dan 30.000 pelgrims worden verwacht in Lourdes voor Mariatenhemelopneming op donderdag 15 augustus, zo meldt nieuwszender Europe 1. De Franse Nationale Bedevaart van 12 tot 16 augustus beleeft dan zijn hoogtepunt met een Mis en een rozenkransprocessie bij kaarslicht.

De baden in Lourdes waren sinds 2020 gesloten, eerst vanwege de pandemie en later vanwege renovatiewerkzaamheden. Tijdens de sluiting werden pelgrims uitgenodigd om deel te nemen aan een “watergebaar” door hun gezicht, handen en onderarmen te wassen met heilig water uit de bron in Lourdes.

image
De baden waren vier jaar lang dicht, waardoor het enkel mogelijk was het gezicht, armen en onderarmen te wassen met Lourdeswater. Foto: OSV News – Nancy Wiechec

De pelgrims zijn blij dat het nu weer mogelijk is je in het Mariaheiligdom volledig onder te dompelen in Lourdeswater. Dat zegt priester Sébastien Anthony, de voorzitter van de Franse Nationale Bedevaart die dit jaar voor 151e keer plaatsvindt in de week van Maria Tenhemelopneming.

“Het is een terugkeer naar normaal”, zegt Anthony. “Onze teams staan klaar om baden weer mogelijk te maken, zodat de zieken en de pelgrims dit waardig kunnen doen.”

“Meer dan drieduizend vrijwilligers staan klaar om zoveel mogelijk pelgrims in staat te stellen zich in de baden onder te dompelen”

De baden in Lourdes zijn tijdens de Franse Nationale Bedevaart geopend van half acht ‘s ochtends tot acht uur ‘s avonds. Meer dan drieduizend vrijwilligers staan klaar om zoveel mogelijk pelgrims in staat te stellen zich in de baden onder te dompelen en deel te nemen aan de processies, aldus de organisatie.

Het Heiligdom van Onze-Lieve-Vrouw van Lourdes is een van de drukst bezochte heiligdommen ter wereld en trekt jaarlijks meer dan vijf miljoen bezoekers. Het is de plaats waar de jonge Bernadette Soubirous getuige was van achttien Mariaverschijningen, beginnend op 11 februari 1858.

Tijdens de negende verschijning zei Maria tegen Bernadette: “Ga drinken bij de bron en was je daar.” De wonderbaarlijke bron die verscheen nadat Bernadette met haar handen in het vuil groef, resulteerde in de genezing van een vrouw met een verlamde hand in de aanwezigheid van meer dan vijftienhonderd mensen in 1858.

Sindsdien hebben artsen van het Internationale Medische Comité van Lourdes zeventig genezingen door de bron geclassificeerd als “onverklaarbaar op basis van de huidige medische kennis”.

Het meest recente wonder in Lourdes vond plaats in 2008 toen zuster Bernadette Moriau genas van totale verlamming als gevolg van het cauda equina syndroom, een aandoening van de zenuwen in de onderrug.

Het Mariaheiligdom legt echter ook de nadruk op geestelijke genezing door middel van het sacrament van boete en verzoening. De biecht wordt er aangeboden in onder meer het Frans, Italiaans, Engels, Spaans, Duits, en Nederlands, in antwoord op het verzoek van Maria aan Bernadette om te bidden voor de bekering van zondaars.

Meer dan zevenduizend mensen hebben gemeld dat ze een lichamelijke genezing hebben ervaren door een bedevaart naar het Mariaheiligdom in Lourdes. (Vertaling Susanne Kurstjens)

Een traditie van eeuwen tegenover de waan van de dag

In een wereld waarin alles voortdurend verandert en onder druk staat, is katholieke kwaliteitsjournalistiek een uniek en kostbaar goed. Op KN.nl heeft u altijd toegang tot het laatste nieuws uit kerk en samenleving, en vindt u uitgebreide reportages en verhelderende analyses van onze gespecialiseerde redacteuren.

Voor maar € 1,40 per week leest u altijd als eerste al het moois dat KN.nl te bieden heeft, heeft u online onbeperkt toegang tot al onze artikelen én steunt u het voortbestaan van de laatste katholieke krant van Nederland.

Dus geef om katholieke kwaliteitsjournalistiek en word lid van KN Online.