
In de komende maanden verschijnt een nieuwe videoreeks van de Nederlandse bisschoppen. Daarin gaan zij in gesprek over het thema hoop, dat aansluit bij het Jubeljaar in 2025, dat ‘Pelgrims van hoop’ als motto heeft.
Paus Franciscus kondigde het jaar 2025 als een jubeljaar, of heilig jaar. De bisschoppen willen hier aandacht aan geven door middel van een videoreeks die te zien zal zijn op katholiekleven.nl.
Daarin gaan zij aan de hand van de kerkelijke (hoog)feesten in gesprek over de hoop en de betekenis van deze feesten voor gelovigen.
Het is gebruikelijk om een voorbereidingsjaar te houden voorafgaand aan een jubeljaar, meldt de Kerkprovincie.
Elke bisschop steekt daarom aan het begin van de video een speciale kaars aan en spreekt hierbij een gebedsintentie uit. Op de kaars is het logo van het jubeljaar afgebeeld.
In de eerste aflevering vertelt bisschop Ron van den Hout (Groningen-Leeuwarden) over de Veertigdagentijd.
“Ik denk dat het heel belangrijk is om deze periode aandacht te geven. Je bereidt je voor. Ook dat is een vorm van vieren, zoals je ook een feest voorbereidt. In praktische zin en ook geestelijk. Je moet je instellen op het feest dat je viert.”

Er zijn geen artikelen gevonden