Een traditie van eeuwen­ tegenover de waan van de dag

Lees al vanaf 0,20 p/d

Nieuws

Ferrán Torres, de katholieke spits die Spanje de wereldtitel bezorgde

20 juli 2026

Ferrán Torres tijdens de halve finale tegen Frankrijk.
Foto: Bryan Berlin / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Ferrán Torres werd zondag de held van Spanje door het enige doelpunt te maken in de finale van het WK voetbal tegen Argentinië. Met zijn treffer in de verlenging bezorgde de aanvaller van FC Barcelona zijn land een historische 1-0 overwinning op de ploeg van Lionel Messi en hielp hij Spanje aan de wereldtitel.

Na afloop van de finale benadrukte Torres dat het doelpunt voor hem minder belangrijk was dan de gewonnen trofee.

Droom vertegenwoordigen

“Het doelpunt is het minst belangrijke. Op dit moment wil ik alleen die beker pakken en hem zo hard mogelijk vasthouden, omdat ik geloof dat hij de droom vertegenwoordigt van de 47 miljoen mensen die wij vandaag op het veld vertegenwoordigden,” zei de Spaanse international.

De 26-jarige aanvaller sprak ook over de moeilijke momenten tijdens het toernooi. Torres kreeg tijdens het WK veel kritiek, maar vond steun in zijn geloof. “Godzijdank geeft Hij mij altijd de kracht om door te gaan.

Beste speler

Zoals ik altijd zeg: God geeft uiteindelijk aan degenen die het verdienen wat zij nodig hebben,” aldus de spits, die Torres na de finale werd uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd.

Kort voor de WK-finale verscheen een video waarin Torres vertelde over de plaats van God in zijn leven. “Ik heb een kruis en een afbeelding van de Maagd Maria. Uiteindelijk denk ik dat zo’n sterk geloof mij veel steun geeft. Het is iets dat voor mij heel belangrijk is,” vertelde hij.

advertentie

Katholieke bondscoach

Zijn geloof maakt Torres tot een opvallende verschijning binnen het Spaanse nationale elftal. Ook bondscoach Luis de la Fuente spreekt regelmatig openlijk over zijn katholieke geloof.

De Spaanse trainer vertelde voorafgaand aan de halve finale tegen Frankrijk dat hij dagelijks bidt. “Ik bid elke dag, maar niet omdat ik op een WK ben of om een bepaald resultaat te krijgen,” zei De la Fuente.

“Ik dank God iedere dag. Elke ochtend wanneer ik wakker word en merk dat het goed met mij gaat, zeg ik tegen mezelf: ‘Opnieuw een dag waarop ik van het leven mag genieten.’ Ik dank voor die kleine dingen. Ik bid niet om meer hulp te vragen,” aldus de bondscoach.

Dit artikel delen: