Een traditie van eeuwen­ tegenover de waan van de dag

Lees al vanaf 0,20 p/d

Cultuur

The Passion volgend jaar voor het eerst in een dorp

Het Passion-kruis in het dorp Dwingeloo.
Foto: Ilse Paulissen - KRO-NCRV

De muzikale paasvertelling The Passion vindt op Witte Donderdag 2026 plaats in Dwingeloo in de provincie Drenthe. Daarmee is het een unieke editie.

Voor het eerst is er niet voor een stad gekozen als locatie voor The Passion. Ook vindt de moderne paasvertelling voor het eerst plaats in de provincie Drenthe. In een persbericht liet omroep KRO-NCRV weten dat er dit keer bewust is gekozen voor een dorp om aan te geven dat het paasverhaal voor iedereen is en overal verteld kan worden.

Betrokken bij elkaar

“We gaan het verhaal voor de eerste keer vertellen in een klein dorp, waar mensen elkaar kennen en betrokken zijn bij elkaar. Klein in omvang, maar met een groot kloppend hart”, aldus Arie Koorneef, directievoorzitter van KRO-NCRV.

https://www.kn.nl/cultuur/

Wethouder Jacob Boonstra van de gemeente Westerveld, waar Dwingeloo onder valt, is enthousiast over de keuze voor zijn gemeente als locatie voor The Passion in 2026: “De vertelling van het paasverhaal in Westerveld zorgt ongetwijfeld voor verbinding in onze gemeenschap.”

Uitdagingen

Dat er gemiddeld tienduizend mensen op The Passion afkomen, zorgt voor de nodige uitdagingen in een klein dorp, beaamt Boonstra tegenover de NOS. Desondanks ziet hij het vooral als een mooie kans om de gemeente voor het voetlicht van heel Nederland te brengen.

Wie de hoofdrollen in de editie van 2026 op zich gaan nemen, wordt pas later bekend gemaakt. Dit jaar speelde acteur Dorian Bindels de rol van Jezus en werd Maria vertolkt door zangeres Eva Simons.

The Passion 2026 wordt live uitgezonden op Witte Donderdag 2 april om 20.30 uur op NPO 1.

Dit artikel delen:

Steun katholieke journalistiek

Belangrijker dan ooit:
steun katholieke journalistiek

Ontvang het laatste nieuws in je mailbox

© Katholiek Nieuwsblad | 2026