
Wil je je écht onderdompelen in het gregoriaans? Dan kun je eind augustus 2026 meedoen aan de vijfdaagse Internationale Gregoriaanse Zomercursus in de trappistenabdij van Koningshoeven in Berkel-Enschot. Wat kun je daar verwachten? Docenten Anthony Zielhorst en Hanneke van der Grinten vertellen erover.
Iedereen kan gregoriaans leren zingen, zo is de stellige overtuiging van Van der Grinten en Zielhorst. Maar: een beetje moeite vergt dat wel, zeker als je het goed wil leren zingen. In de speciale tweejaarlijkse zomercursus kunnen beginnende en gevorderde zangers en dirigenten verder de diepte ingaan.
Dat gebeurt onder leiding van internationaal vermaarde docenten en sprekers. Behalve Zielhorst en Van der Grinten zelf, zullen ook Hans Leenders, Jerry Korsmit, Kees Pouderoijen (Wenen), Ed Catijn, Christoph Hönerlage (Regensburg), Rens Tienstra en David Eben (Praag) hun opwachting maken.
Dit artikel is niet gevonden
Beluister deze podcast ook via:
Deze podcast kwam tot stand in samenwerking met Amici Cantus Gregoriani.
De Internationale Zomercursus Gregoriaans vindt plaatst van 24 t/m 28 augustus 2026 in de abdij Koningshoeven in Berkel-Enschot. Meer informatie en aanmelden: www.gregoriaansplatform.nl
Er zijn geen artikelen gevonden