

De explosievenopruimingsdienst is vandaag naar de Dom van Keulen geroepen voor wat uiteindelijk vals alarm bleek te zijn. Voorbijgangers hadden een achtergelaten koffer ontdekt aan de westkant van de kathedraal.
Tegen de achtergrond van recente terreurwaarschuwingen haastte de politie zich naar de Dom om de inhoud van de koffer te controleren. De explosievenopruimingsdienst kon rond het middaguur het sein veilig geven. De koffer bevatte geen explosief, maar afval.
Nog altijd zijn er verhoogde veiligheidsmaatregelen van kracht rond de kathedraal vanwege informatie van de autoriteiten over een voorgenomen terreuraanslag. Sinds Kerstmis staat er een veiligheidshek bij de ingang van de kathedraal. Elke bezoeker wordt gefouilleerd.
Rond Kerst arresteerde de Keulse politie ook een aantal mensen die verdacht werden van het beramen van een aanslag, maar de meesten zijn inmiddels weer op vrije voeten.
Er zijn geen artikelen gevonden