

De beroemde Mariazuil in München wordt gerenoveerd. Eind maart moet het vredesbeeld van de vergulde Maria met Jezus op haar arm weer het schitterende middelpunt op de Marienplatz zijn.
Volgens een verklaring van de stad München zullen de natuurstenen oppervlakken en de bronzen figuren worden schoongemaakt en geconserveerd, voegen worden hersteld en inscripties worden herschreven, zo meldt persbureau KNA.
Het standbeeld voor het stadhuis van München werd in 1638 opgericht door keurvorst Maximiliaan I als dank voor het feit dat München en Landshut in de Dertigjarige Oorlog niet vernietigd waren. De zuil, gewijd aan Maria, werd lange tijd beschouwd als het middelpunt van de Zuid-Duitse staat Beieren. Alle wegwijzers naar München geven ook de afstand tot de Mariazuil aan.
Voor andere zuilen zoals in Wenen en Praag stond deze Mariazuil model. Het werd al snel een plaats van religieuze en politieke evenementen. In 1683 vertrok keurvorst Max Emanuel van hieruit om tegen de Ottomanen te vechten. Tijdens het nazitijdperk was het een uiting van stil protest om bij de Mariazuil te bidden. Later baden de pausen Johannes Paulus II en Benedictus XVI er in het openbaar.
Het vergulde beeld toont een meer dan levensgrote Maria op een maansikkel. Ze draagt het kindje Jezus in haar armen. Op het voetstuk vechten vier helden tegen draken, leeuwen, basilisken en adders. Deze symboliseren honger, oorlog, pest en ketterij.
Er zijn geen artikelen gevonden