

“Er moet snel actie worden ondernomen om massale hongersnood in Zambia te voorkomen”, waarschuwt de Zambiaanse bisschop Evans Chinyemba.
De bisschop van Mongu en voorzitter van Caritas Zambia luidt de noodklok in gesprek met de Vaticaanse missiepersdienst Fides.
“In het zuiden, oosten, midden, westen, Luapala en andere delen van het land zijn de oogsten door droogte en overstromingen totaal mislukt. Dit betekent dat zij niets hebben geoogst om van te leven tot aan de volgende oogst. Vijftig districten zijn getroffen en er wordt nu al ernstige honger geleden.”
Mensen leven momenteel van wilde vruchten of helemaal niets. Sommigen drinken van hetzelfde water als hun vee. Als er niets gedaan wordt, vallen er zeker doden
Bisschop Evans Chinyemba
Door middel van lokaal onderzoek, directe observatie en huisbezoeken heeft de katholieke hulporganisatie Caritas gegevens verzameld in de getroffen gebieden. Volgens Fides zijn in totaal 418.969 huishoudens getroffen door de aanhoudende droogte.
Mgr. Chinyemba: “Mensen leven momenteel van wilde vruchten of helemaal niets. Sommigen drinken van hetzelfde water als hun vee. De gezondheid van velen waaronder kinderen is in gevaar. Als er niets gedaan wordt, zullen er zeker doden vallen.”
De Zambiaanse bisschoppen zijn een campagne begonnen om 9 miljoen euro op te halen om voedsel uit te kunnen delen.
Er zijn geen artikelen gevonden