<

Geef om katholieke journalistiek

doneer
Nieuws

Hoogwaardigheidsbekleders uit 130 landen bij uitvaart paus

Susanne Kurstjens 24 april 2025
image
Ook de Amerikaanse president Donald Trump - hier op bezoek bij de paus in 2017 - zal aanwezig zijn bij Franciscus' uitvaart. Foto: CNS - Paul Haring

Het Vaticaan laat weten dat vrijwel alle Europese vorstenhuizen zaterdag vertegenwoordigd zijn, evenals vijftig staatshoofden, onder wie de Amerikaanse president Trump en de Oekraïense president Zelensky.

Eerder deze week werd al bekend dat premier Dick Schoof en minister van Buitenlandse Zaken Casper Veldhuis de uitvaart van de paus namens de Nederlandse regering zullen bijwonen. Die vindt die dag om 10.00 uur plaats op het Sint-Pietersplein.

Het Nederlandse koningshuis zal niet vertegenwoordigd zijn. Dit in tegenstelling tot vrijwel alle andere Europese koningshuizen.

Zo zijn de Belgische koning Filip en koningin Mathilde erbij, net als de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia, en prins Albert en prinses Charlène van Monaco.

Maar ook niet-katholieke vorstenhuizen geven acte de présence: zo zal het Zweedse koningspaar aanwezig zijn, net als de Britse prins William en kroonprins Haakon en kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen.

https://www.kn.nl/product/katholiek-nieuwsblad-speciale-editie-paus-franciscus-1936-2025-digitaal/

Andere aanwezige hoogwaardigheidsbekleders die er zaterdag bij zijn, zijn onder meer de Amerikaanse president Donald Trump en zijn vrouw Melania, de Franse premier Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Olaf Scholz, de Britse premier Keir Starmer en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn vrouw Olena.

Ook VN-secretaris-generaal António Guterres en Ursula von der Leyen namens de Europese Commissie zijn aanwezig.

Een traditie van eeuwen tegenover de waan van de dag

In een wereld waarin alles voortdurend verandert en onder druk staat, is katholieke kwaliteitsjournalistiek een uniek en kostbaar goed. Op KN.nl heeft u altijd toegang tot het laatste nieuws uit kerk en samenleving, en vindt u uitgebreide reportages en verhelderende analyses van onze gespecialiseerde redacteuren.

Voor maar € 1,40 per week leest u altijd als eerste al het moois dat KN.nl te bieden heeft, heeft u online onbeperkt toegang tot al onze artikelen én steunt u het voortbestaan van de laatste katholieke krant van Nederland.

Dus geef om katholieke kwaliteitsjournalistiek en word lid van KN Online.