<

Geef om katholieke journalistiek

doneer
Opmerkelijk

Er komt een Paus Franciscuspark nabij Lissabon ter ere van de WJD 2023

KNA 13 januari 2025
image
Paus Franciscus, vergezeld door een internationale groep pelgrims van de WJD, zwaait naar de menigte in Tejo Park in Lissabon op 5 augustus 2023. Foto: CNS - Lola Gomez

Een park ter ere van Paus Franciscus? Zo’n park wordt binnenkort gerealiseerd in Loures, een stad grenzend aan Lissabon. Het park komt op de plek waar in 2023 de Wereldjongerendagen plaatsvonden en zal in februari 2025 feestelijk worden geopend.

In het noorden van de grootstedelijke regio Lissabon, op de locatie van de Wereldjongerendagen in 2023, wordt gewerkt aan de aanleg van een nieuw park ter ere van Paus Franciscus.

Grootste opening

Volgens lokale mediaberichten hebben de autoriteiten van Loures, een stad grenzend aan de Portugese hoofdstad, al plannen klaarliggen voor een grootse opening van het ‘Paus Franciscuspark’ in februari 2025.

Het project wordt uitgevoerd in samenwerking met de Portugese overheid. Ricardo Leão, burgemeester van Loures, liet weten te hopen dat het park in de toekomst zowel inwoners van de regio als toeristen uit de hele wereld zal aantrekken.

WJD-locaties zijn populair

De WJD in 2023 in Lissabon heeft volgens de stadsadministratie de internationale zichtbaarheid van Portugal sterk vergroot. Carlos Moedas, de burgemeester van Lissabon, benadrukte dat de locaties in de stad die aan het evenement verbonden zijn, bijzonder populair zijn bij toeristen.

https://kn.nl/jong

De Portugese overheid en verschillende bedrijfsverenigingen meldden dat 2024 een recordjaar was voor het toerisme. Meer dan dertigmiljoen buitenlandse bezoekers kwamen naar Portugal, waarbij de regio rond Lissabon de meeste toeristen aantrok.

Een traditie van eeuwen tegenover de waan van de dag

In een wereld waarin alles voortdurend verandert en onder druk staat, is katholieke kwaliteitsjournalistiek een uniek en kostbaar goed. Op KN.nl heeft u altijd toegang tot het laatste nieuws uit kerk en samenleving, en vindt u uitgebreide reportages en verhelderende analyses van onze gespecialiseerde redacteuren.

Voor maar € 1,40 per week leest u altijd als eerste al het moois dat KN.nl te bieden heeft, heeft u online onbeperkt toegang tot al onze artikelen én steunt u het voortbestaan van de laatste katholieke krant van Nederland.

Dus geef om katholieke kwaliteitsjournalistiek en word lid van KN Online.