Paus Franciscus heeft priester-deken Lode Aerts (57) benoemd tot nieuwe bisschop van het bisdom Brugge.
Dat meldt de Belgische bisschoppenconferentie op haar website.
De nieuwe bisschop van Brugge werd vanochtend in Brussel door aartsbisschop Jozef de Kesel gepresenteerd.
Hoewel het Vaticaan de benoeming om 12.00 uur bekendmaakte, werd Aerts om 11.00 uur officieel voorgesteld door mgr. De Kesel.
Aerts volgt in Brugge mgr. De Kesel op, die tien maanden geleden benoemd werd tot aartsbisschop van het aartsbisdom Mechelen-Brussel.
Lode Aerts zal op zondag 4 december om 16.00 uur in de Brugse Sint-Salvatorskathedraal tot bisschop worden gewijd door mgr. De Kesel.
Aerts was pastoor-deken van de stad Gent en vicaris van het bisdom Gent.
Volgens de Belgische kerkjurist Rik Torfs heeft Aerts “heel wat bestuurservaring”, zei hij tegen het VRT Nieuws.
“Ik ken hem als iemand die als een van de eersten zag dat de crisis in de Kerk niet enkel een crisis van de Kerk was maar ook met de inhoud van het geloof te maken had”, aldus Torfs.
Volgens de kerkjurist is Aerts een “vriendelijk man met veel zin voor humor”.
Geboren in Geraardsbergen (bisdom Gent) op 2 oktober 1959, in een gezin met zes kinderen.
Middelbaar onderwijs aan het College in Eeklo
1977: studies filosofie aan het seminarie van Gent
1978-1980: bachelor in de Filosofie en de Letteren aan de KU Leuven
1980-1984: studies theologie aan het seminarie van Gent
7 juli 1984: priesterwijding
1988 : doctoraat in de Bijbelwetenschappen aan de Pauselijke Universiteit Gregoriana
1988-1992: professor filosofie aan het seminarie van Gent
1992-2002: professor dogmatische theologie en geestelijk directeur van het seminarie van Gent
1992-2002: bisschoppelijk vicaris voor de jongerenpastoraal
2002-2016: bisschoppelijk vicaris voor de kerkelijke roepingen, opleiding en vorming
Sinds 2002: titulair kanunnik van de Sint-Baafskathedraal in Gent
Sinds augustus 2016: deken van Gent-Stad
Gottesherrschaft als Gleichnis? Eine Untersuchung zur Auslegung der Gleichnisse Jesu nach Eberhard Jüngel, Frankfurt am Main – Bern – New York – Paris, Peter Lang, 1990
Met Marc Steen (red.), Iedere grens voorbij. Visies over God, Averbode, Altiora, 1999
Met Marc Steen (red.), Met een naam en een gezicht. Christelijke visies op God, Averbode, Altiora, 2002
Nieuwkomers bij de bron. Als de kerk naar jongeren luistert, Antwerpen, Halewijn, 2003
Quand l’Eglise écoute les jeunes (Pédagogie pastorale, 1). Traduction coordonnée du néerlandais par Jean-Luc Blanpain, Bruxelles, Lumen Vitae, 2004
Drinken aan de bron. De smaak van het christelijk geloof, Antwerpen, Halewijn, 2012