
Ook nu paus Franciscus niet meer in het Gemelli-ziekenhuis ligt, blijft het Vaticaan met tussenpozen updates over zijn gezondheid geven. Volgens de laatste berichten gaat het de goede kant op met zijn longen, maar blijft de weg naar herstel lang.
De Vaticaanse persdienst heeft vandaag voor het eerst sinds paus Franciscus’ ontslag uit het ziekenhuis een update over zijn gezondheid gegeven. Op 23 maart mocht de paus het Gemelli-ziekenhuis in Rome verlaten om in zijn residentie in het Vaticaan verder te herstellen.
Volgens de laatste onderzoeken gaat het iets beter met de longen van de paus. Zijn longontsteking is nog niet helemaal weg, maar op röntgenfoto’s is wel vooruitgang te zien. Ook zijn stem, die op 23 maart extreem zwak klonk, wordt sterker. De paus krijgt ’s nachts en “wanneer het nodig is” extra zuurstof toegediend.
Tussen de behandelingen door is paus Franciscus in de kapel van de pauselijke vertrekken of achter zijn bureau te vinden. Hij ontvangt nog geen bezoek, maar overlegt wel met zijn naaste medewerkers.
Dat is tegen het advies van zijn artsen in, die hem zeker twee maanden rust hebben voorgeschreven. Maar naast wijsheid lijkt ook koppigheid met de jaren te komen: de 88-jarige paus staat erom bekend Oost-Indisch doof te zijn wanneer dokters zeggen dat hij het rustig aan moet doen.
De paus zal afwezig zijn bij de algemene audiëntie op woensdag, maar wel een tekst voorbereiden die zal worden voorgelezen. Het is vooralsnog “te vroeg” om te kunnen zeggen of paus Franciscus aanwezig zal zijn bij vieringen in de Goede Week en met Pasen, aldus het Vaticaan.
Er zijn geen artikelen gevonden