<

Geef om katholieke journalistiek

doneer
Nieuws

Paus viert jubileum met taart in het ziekenhuis

Susanne Kurstjens 13 maart 2025
image
Een blik op het Gemelli-ziekenhuis waar paus Franciscus wordt behandeld. Foto: CNS - Pablo Esparza

Ziekenhuisopname of niet: Franciscus kreeg toch taart vanwege zijn twaalfjarig jubileum als paus. Daar zorgde het medisch personeel wel voor.

Het is vandaag precies twaalf jaar geleden dat Jorge Mario Bergoglio verkozen werd tot de nieuwe paus en vanaf toen door het leven ging als paus Franciscus.

Feestje

En ook al ligt de paus sinds 14 februari in het ziekenhuis, toch ging dit jubileum niet helemaal stilletjes aan hem voorbij. De artsen en verpleegkundigen die voor hem zorgen hadden namelijk een klein feestje voor hem georganiseerd. Inclusief een taart mét kaarsjes erop.

Dat liet de Vaticaanse persdienst donderdagavond weten. Naast het taartmoment, volgde de paus vanmiddag zoals eerdere dagen via videoverbinding de Geestelijke Oefeningen van de Romeinse Curie.

Stabiel

Ook liet de persdienst weten dat zijn gezondheidssituatie nog altijd stabiel is. De artsen blijven echter waakzaam. Een uitgebreider medisch verslag volgt vrijdag.

Een traditie van eeuwen tegenover de waan van de dag

In een wereld waarin alles voortdurend verandert en onder druk staat, is katholieke kwaliteitsjournalistiek een uniek en kostbaar goed. Op KN.nl heeft u altijd toegang tot het laatste nieuws uit kerk en samenleving, en vindt u uitgebreide reportages en verhelderende analyses van onze gespecialiseerde redacteuren.

Voor maar € 1,40 per week leest u altijd als eerste al het moois dat KN.nl te bieden heeft, heeft u online onbeperkt toegang tot al onze artikelen én steunt u het voortbestaan van de laatste katholieke krant van Nederland.

Dus geef om katholieke kwaliteitsjournalistiek en word lid van KN Online.