De priesters Peter van der Horst en Harry Quaedvlieg zijn door bisschop Harrie Smeets benoemd tot kanunnik van het Kathedraal Kapittel van het bisdom Roermond. Zij maken daarmee deel uit van het belangrijkste adviesorgaan binnen het bisdom, en worden geraadpleegd door de bisschop bij belangrijke beleidsbesluiten.
Het Kathedraal Kapittel van het bisdom Roermond bestaat nu uit tien leden. De afgelopen jaren waren enkele vacatures ontstaan. Enkele kanunniken bereikten de emeritaatsleeftijd van 75 jaar; één kanunnik – Harrie Smeets zelf – werd bisschop.
Beide nieuwe kanunniken hebben geruime ervaring als parochiepriester. Peter van der Horst (1951) werd in 1980 tot priester gewijd en werkt sinds 1990 in de regio Helden-Panningen als pastoor van diverse parochies.
Pastoor Harry Quaedvlieg (1969) werd in 1994 tot priester gewijd en werkt sinds 2003 in het parochiepastoraat in Geleen. Ook is hij docent op het grootseminarie Rolduc in Kerkrade.
De twee nieuwe kanunniken worden later dit jaar officieel geïnstalleerd, zo meldt het Bisdom Roermond.